www.bip.koronowo.pl | www.mgok.koronowo.pl | www.mgops.koronowo.pl| www.bibliotekakoronowo.pl

dzisiaj jest: 23 sierpnia 2019 r. imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
kamera on-line galeria zdjęć ksiega gosci programy pomocowe BIP
logo
Strona Główna - informator - Serwis informacyjny
Wersja polska English version Deutsche Version La versione italiana
informator
Serwis informacyjny
Kurier Ratuszowy
Historia
Sport
Zdrowie
Edukacja
Komunikacja
Pomoc społeczna
Programy Pomocowe
Informator budżetowy
Ważne telefony
Adresy stron internetowych
Stowarzyszenia
Elektroniczna skrzynka podawcza
System Zarządzania - ISO
Strategia Promocji Gminy Koronowo
Bezpieczeństwo w Gminie Koronowo
Harmonogram wywozu odpadów
 

Dane kontaktowe:
Urząd Miejski w Koronowie
tel. 52 3826 400
fax: 52 3826 401
sekretariat@um.koronowo.pl
więcej >>
 
sisms
baner akieta
rewitalizacja
Zalew Koronowski
sk
Trzy Doliny
Interwencja Kryzysowa
MIKROPORADY
.:: Serwis informacyjny
Konsultacje programu współpracy (09.10.14)
Konsultacje programu współpracy

Burmistrz Koronowa zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu programu współpracy Gminy Koronowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015.

 

Konsultacje trwają od 10 do 24 października 2014 r., a uwagi można kierować na formularzu, załączonym poniżej.

 

Ogłoszenie konsultacji

Zarządzenie Burmistrza Koronowa OR-S.0050.132.2014 z dnia 9 października 2014 r.

 

Załącznik nr 1

Projekt programu współpracy

 

Załącznik nr 2

Formularz konsultacji

   
W hołdzie wszystkim Polakom zesłanym na Sybir (08.10.14)
W hołdzie wszystkim Polakom zesłanym na Sybir

W latach 1940-1941 wywieziono w głąb Rosji setki tysięcy Polaków. Miesiącami jechali w bydlęcych wagonach. Trafiali do północnych terenów ZSRR, daleko na Syberię lub do Kazachstanu. Cztery wielkie deportacje dotknęły Polaków mieszkających do 17 września 1939 roku na wschodnich kresach Rzeczypospolitej. Kolejna fala wywózek przypadła na 1945 rok.

 

W minionym 2013 roku obchodzono 85. rocznicę powstania oraz 25. rocznicę reaktywowania Związku Sybiraków w Polsce. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Koronowskiej i Pedagogiczna Biblioteka w Koronowie zorganizowały sympozjum pod nazwą „(Nie)ludzkie losy - deportacje Polaków do ZSRR w czasie II wojny światowej” z udziałem ofiar mieszkających na administracyjnym obszarze miasta i gminy Koronowo. W ten sposób organizatorzy uroczystości zamierzali oddać hołd wszystkim, którzy nie powrócili do swoich domów, a żyjącym powiedzieć, że chcemy i musimy pamiętać. Ci, którzy przeżyli dają dzisiaj świadectwo prawdzie.

  więcej strzalka  
Fani wirtualnej piłki nożnej rywalizowali o puchar dyrektora M-GOK (07.10.14)
Fani wirtualnej piłki nożnej rywalizowali o puchar dyrektora M-GOK

W sobotę 4 października w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury odbył się 1. Turniej FIFA 14. Do rywalizacji o puchar Dyrektora M-GOK i nagrody rzeczowe stanęło 21 zawodników. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach, udało sie wyłonić 4 graczy, którzy spotkali się w strefie medalowej. W wielkim finale zmierzyli się Michał Siekirka i Krystian Sadkowski. Po bardzo wyrównanej walce zwycięzcą Turnieju okazał się Michał Siekirka. Co warte podkreślenia poziom rywalizacji podczas całego turnieju był bardzo wyrównany, nie brakowało pięknych bramek, goli w ostatnich minutach i dogrywek.

Turniej ma stać się małą tradycją koronowskiego M-GOK, a kolejne edycje niech przyciągną jeszcze więcej fanów wirtualnej piłki.

 

Szczegółowa relacja tutaj

  więcej strzalka  
"Czarna Mamba" i setki tancerzy na parkiecie (07.10.14)

Grand Prix Polski - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Awangarda o Puchar Burmistrza Koronowa odbył się 4 października w hali sportowo-widowiskowej. Galę finałową poprowadziła Iwona Pavlovic a na parkiecie zaprezentowało się blisko pół tysiąca tancerzy.

 

W niedzielę, 5 października prezentowały się formacje grupowe klubów regionu, które startowały w ramach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Tanecznej.


Organizatorzy: Studio Tańca i Ruchu GEST Dorota Gołębiowska z Bydgoszczy, Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bydgoszczy.

  więcej strzalka  
Wojewódzkie Święto Turystyki z mocnym akcentem Koronowa (03.10.14)
Wojewódzkie Święto Turystyki z mocnym akcentem Koronowa

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się 3 października w Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Podczas uroczystości podsumuwano dorobek oraz działalność osób i instytucji na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w regionie.

 

W tym roku w konkursie "ODKRYWCA 2014" udział wzięło 43 kandydatów z całego województwa. Miło nam poinformować, że w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne zwyciężył, zgłoszony przez Straostwo Powiatowe w Bydgoszczy JARMARK CYSTERSKI I BITWA POD KORONOWEM. Zarząd województwa docenił także kandydaturę, zgłoszoną przez Burmistrza Koronowa - Pana GRZEGORZA MYK, który wygrał w kategorii działalaność na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa.

  więcej strzalka  
Wystawa malarska (02.10.14)
Wystawa malarska

W dniach 20-31 października br. w sali kolumnowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie odbędzie się wystawa malarska uczestników zajęć w świetlicy M-GOK w Samociążku „Otwarty Umysł”.

 

Zapraszamy serdecznie !

   
Spektakl z cyklu Życie moje w wykonaniu osób niepełnosprawnych pt. „Cztery pory roku” (29.09.14)
Spektakl z cyklu Życie moje w wykonaniu osób niepełnosprawnych pt. „Cztery pory roku”

W dniu 26 września br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie odbył się spektakl z cyklu Życie moje w wykonaniu osób niepełnosprawnych pt. „Cztery pory roku”, który zorganizowany został przez Fundację Arka Bydgoszcz przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Koronowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński.

 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii i malarstwa osób niepełnosprawnych oraz promocja nowej książki fundacji pt. „Z legendą śladami historii". Otwiera ona nowy cykl wydawniczy pt. "Niepełnosprawni Odkrywają Świat..".

  więcej strzalka  
Szkolenie z pisania biznesplanu (25.09.14)
Szkolenie z pisania biznesplanu

W związku z dużym zainteresowaniem szkolenia z pisania biznesplanu, rozpoczynamy zapisy na drugą edycję. Szkolenie odbędzie się w dniach 28-29.10.2014r. w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Wspierania Ekonomii Społecznej, przy ul. Piotrowskiego 3/2. Zakres tematyczny szkolenia obejmie m.in. strukturę pisania biznesplanu, opis planowanego przedsięwzięcia, charakterystykę konkurencji rynkowej oraz plan finansowy.

 

Szkolenie poprowadzi Wiesława Drążyk, bankowy analityk kredytowy, specjalistka ds. funduszy unijnych oraz specjalistka księgowości organizacji pozarządowych. Szkolenie jest bezpłatne. Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele Podmiotów Ekonomii Społecznej (WTZ, ZAZ, organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych) oraz osoby zainteresowane założeniem PES z powiatów: bydgoskiego, nakielskiego i sępoleńskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21.10.2014r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać mailem na adres biuro@kpowes.org.pl lub faksem na numer 52 52 44 985.

Więcej informacji  tutaj

 

Informacja: Agnieszka Bulińska (Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej)

   
Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego deportacje Polaków (24.09.14)
Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego deportacje Polaków

Dnia 4 października 2014 roku o godz. 11:00 na Cmentarzu Komunalnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Koronowie, odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego deportacje Polaków na Sybir z udziałem Sybiraków Ziemi Koronowskiej.

 

Na uroczystość zapraszają organizatorzy: Towarzystwo Miłośników Ziemi Koronowskiej oraz Pedagogiczna Biblioteka w Koronowie.

 

Informacja: Ewa Bielska (Pedagogiczna Biblioteka w Koronowie)

   
Spektakl Teatru Fantazja (24.09.14)
Spektakl Teatru Fantazja

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie zaprasza wszystkie dzieci na Spektakl Teatru Fantazja pt.: „Przygoda Alladyna”, który odbędzie się 17 października br.(piątek) o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie (wejście od ul. Farnej).

Zapraszamy!

   
...poprzednie      następne...
kalendarz imprez
 

Komunikaty GCZK

  • Ostrzeżenie Publiczne ozdobnik
    (dodano: 16.09.14)

    Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koronowie informuje, iż na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca ujawnienia podczas kontroli w zakładzie w miejscowości Bystrzyca 500 butelek alkoholu o nazwie ABSINTH. Alkohol ten w swoim skladzie zawierał niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży. Proszę niezwłocznie informować GCZK o ujawnieniu powyższego alkoholu.

  • Spis Firm zajmujących się usuwaniem rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych ozdobnik
    (dodano: 11.06.14)

    źródło obrazu: http://www.townandcountrypc.co.uk/wp-content/uploads/2012/09/pic-of-wasp.jpg

Czy wiesz jak spotkać się
z Burmistrzem Koronowa?

Burmistrz Koronowa wraz ze swoim zastępcą przyjmują mieszkańców w każdy wtorek od godziny 10:00 do 17:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy
w sekretariacie Urzędu Miejskiego
w Koronowie (ul. Plac Zwycięstwa 1).
Osoby, które chcą się zapisać na spotkanie mogą to zrobic osobiście, telefonicznie
(tel. 052 3826-410) lub za pomocą
poczty elektronicznej (sekretariat@um.koronowo.pl).
wirtualny spacer
6latki do szkoły
logo lotniska
logo lotniska
Wykonanie serwisu: Szałkowski Michał .::. Copyright: Gmina Koronowo