www.bip.koronowo.pl | www.mgok.koronowo.pl | www.mgops.koronowo.pl| www.bibliotekakoronowo.pl

dzisiaj jest: 23 sierpnia 2019 r. imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
kamera on-line galeria zdjęć ksiega gosci programy pomocowe BIP
logo
Strona Główna - Księga Gości
Wersja polska English version Deutsche Version La versione italiana
Strona Główna
informator
Turystyka
Kultura
Środowisko
WERSJE JĘZYKOWE
Gmina
Carpooling
Gospodarka
Księga Gości
 

Dane kontaktowe:
Urząd Miejski w Koronowie
tel. 52 3826 400
fax: 52 3826 401
sekretariat@um.koronowo.pl
więcej >>
 
sisms
baner akieta
rewitalizacja
Zalew Koronowski
sk
Trzy Doliny
Interwencja Kryzysowa
MIKROPORADY
Paszport Turystyczny
.:: Księga Gości
Księga Gości Urzędu Miejskiego w Koronowie

Witamy Państwa w nowej wersji Księgi Gości Urzędu Miejskiego w Koronowie. Z racji rozszerzenia fukcjonalności o możliwość komentowania artykułów prosimy o wypowiadanie się na temat. Wypowiedzi niezgodne z regulaminem będą usuwane. Zachęcamy do pozostawiania wpisów.

wiecej>>
Dodał: Michał Szałkowski 12.05.10
Modyfikował: Michał Szałkowski 20.05.10[ dodaj komentarz ]
logo Autor: SMA dodano (2014-10-11 00:07:27)
Witam. Miałam dzisiaj okazję przeczytać artykuł w dodatku koronowskim, a także przekonać się na własne oczy, o rozpoczętych pracach w parku przy ulicy Paderewskiego. Bardzo fajnie,że wreszcie zadbano o jego estetykę i poprawę wyglądu, jak ujęto w artykule w wyżej wymienionym dodatku \\\"Nowe oblicze parku\\\" : \\\"Aktualnie trwają tam prace,związane z urządzeniem parku na nowo. Wytyczone miejsca na nowe klomby,będą nasadzenia zieleni...\\\" ale na litość Boską, może ktoś wreszcie zadba o jego bezpieczeństwo zanim dojdzie do tragedii. Mam na myśli odgrodzenie choć zwykłą siatką tego spadu,ponieważ według mnie park nie tylko nosi nazwę \\\"parku sztywnych\\\" z powodu sąsiedztwa cmentarza parafialnego , ale także dlatego,bo idąc do owego parku z dziećmi (tymardziej małymi) idzie zesztywnieć ze strachu,że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Szczerze powiedziawszy chodząc tam z dziećmi jeszcze nigdy nie skorzystałam z ławki,gdyż dech zapiera gdy hasają blisko \\\"spadu\\\". Myślę,że matki nadopiekuńcze jak i te o większym zaufaniu do swoich Maluchów zgodzą się ze mną. Według mnie bezpieczeństwo powinno być priorytetem, potem można myśleć o walorach estetycznych. Pozdrawiam.
logo Autor: Przemek dodano (2014-07-25 08:34:30)
Witam, chciałbym otworzyć firmę w Koronowie, zastanawiam się jakie usługi dla mieszkańców brakuje w mieście ? Podpowiedźcie co byście potrzebowali, myślałem o fili multiagencji ubezpieczeniowej 30 towarzystw w 1 miejscu. Dziękuję z góry.
logo Autor: kali dodano (2014-07-05 12:00:52)
Witam wszystkich mam pytanie czy po zalewie można pływać skuterów wodnym pozdrawiam
logo Autor: Internauta dodano (2014-06-11 10:19:43)
Jestem co prawda mieszkańcem Bydgoszczy, ale często bywam w Koronowie. Pytany ostatnio o opinie na temat internetu z firmy Alfa (bydgoska firma), która rozwiesiła stosowne komunikaty na klatkach schodowych, chcę napisać do mieszkańców na bazie swoich doświadczeń: czytajcie uważnie umowy, dopytajcie czy po podpisaniu umowy mozna bedzie nawet po koncu jej trwania przejsc na nizszy abonament (i tanszy), czy sa limity. Ja mam siec od Alfy na Ogrodach w Bydgoszczy: trzeba co dobę logować się na stronie, aby był internet, nadal mam limity, bardzo niską prędkość wysyłania. W dzisiejszych czasach nie jest to atrakcyjna oferta, ale tam gdzie mieszkam nie mam innego wyboru. Państwo zapewne macie?
logo Autor: mieszkaniec dodano (2014-05-09 11:33:54)
Co z mostem kolei wąskotorowej? Na łamach Gazety Pomorskiej ukazał się artykuł ,że prace rozpoczną się w maju a nic się jeszcze nie dzieje.
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronwoie dodano (2014-03-05 10:16:27)
Odpowiedź na wpis Pani właścicielki psa. Zgodnie z § 7 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Koronowo, kosze uliczne są ustawiane w rejonach intensywnego ruchu pieszego, a ich rozmieszczenie i opróżnianie w odniesieniu do dróg, placów, parków oraz przystanków komunikacji publicznej zapewnia Gmina Koronowo. Godnym pochwały jest, że sprząta Pani po swoim pupilu. Choć jest to obowiązek wynikający wprost z w/w regulaminu (§ 12 ust. 1 pkt 3), wielu właścicieli uchyla się od tego obowiązku, udając, że nie widzi problemu. Proszę o dokładne wskazanie jakich ulic dotyczy Pani wpis, a przyjrzymy się temu problemowi i zajmiemy się rozwiązaniem problemu. Korzystając z okazji przypomnę, że zwierzęce nieczystości przed wrzuceniem do pojemnika na odpady powinny być umieszczane w opakowaniach ulegających biodegradacji.
logo Autor: Właścicielka psa dodano (2014-02-17 18:32:30)
Witam wszystkich! Chciałam zwrócić uwagę na bardzo znikomą ilość śmietników w naszym mieście. Posiadam psa i jako jego świadoma właścicielka sprzątam po nim, lecz niestety nie należy do przyjemnych fakt, iż muszę iść z pełnym woreczkiem \\\"niezły\\\" kawałek zanim dotrę do jakiegokolwiek śmietnika. Mam nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie i właściele psów nie będą musieli spacerować z taką \\\"śmierdzącą paczką\\\" :)
logo Autor: Michał dodano (2014-02-07 10:16:08)
Bardzo estetyczna strona. Ciekawe informacje. Zapraszam na stronę Cegielni Michałów http://www.cegielniamichalow.pl.
logo Autor: Yachtaman dodano (2013-12-22 10:36:44)
Drodzy Przedstawiciele Braci Żeglarskiej. Zespół www.yachtaman.pl z Bydgoszczy w Nowym Roku życzy Wam przede wszystkim zdrowia, pomyślności i udanych rejsów. Wiemy, że nie wyobrażacie sobie życia bez wiatru, fal i wody. Życzymy zatem, w 2014 roku samych pomyślnych wiatrów. Niech omijają Was niespodziewane burze i groźne szkwały. Życzymy Wam spełnienia wszystkich żeglarskich planów i realizacji rejsów marzeń.
logo Autor: Mieszkaniec dodano (2013-12-18 10:21:58)
Mam pytanie, kto zastąpił w Radzie Miasta Panią Teresę Wypych, bo jakoś cicho o tym.
logo Autor: Administrator dodano (2013-12-13 12:59:55)
Do Pana Krzysztofa: Jeżeli problem dotyczy banerów umieszczonych na stronie internetowej wykonanych w technologii FLASH, to po powiększeniu zdjęcia prezentacje FLASH powinny przestać „mrugać”. Przetestowaliśmy to na kilku popularnych przeglądarkach. Zdąża się również że na komputerze odbiorcy potrafi zainstalować się niechciane oprogramowanie, które wyświetla reklamy nie związane z odwiedzającym serwisem. Proszę podać więcej informacji, które pozwolą nam zdiagnozować problem np. informację dot. używanego systemu operacyjnego, wersji przeglądarki internetowej itp.
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-12-12 20:56:03)
Do Pani A.Lubińskiej : nie bardzo rozumiem to uzasadnienie . Spójnik \\\"lub\\\" nie unieważnia treści poprzedzającej jego użycie .Czy sędzia używając tego spójnika w wypowiedzi do obwinionego \\\" oskarżony będzie ukarany grzywną lub karą pozbawienia wolności\\\" skaże go utratą wolności? . Czy gdy Panie w rozmowie \\\" pomaluję swój pokój na pomarańczowo lub na żółto \\\" już wykluczyła Pani kolor pomarańczowy ? Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego (wyd. PWN, źródło: www.sjp.pwn.pl) słowo „lub” to „spójnik wyrażający możliwą wymienność lub wzajemne wyłączanie się zdań lub ich części” Proszę zwrócić uwagę na : \\\"spójnik wyrażający M O Ż L I W Ą wymienność L U B ...... . W cytowanej części regulaminu występują podpunkty \\\"a\\\" ...lub \\\"b\\\"....lub \\\"c\\\" . Tutaj mieszkańcy nie deklarują wyboru pomiędzy możliwością \\\"a\\\" lub \\\"b\\\" ? Mógłbym dalej cytować z regulaminu użycie spójnika \\\"lub\\\" który daje tylko możliwość wyboru . Z poważaniem Krzysztof 12,12,2013 Przy okazji do Administratora . Nic się nie zmieniło , reklamy dalej mrugają na zdjęciach i na nowościach z serwisu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
logo Autor: MIeszkaniec dodano (2013-12-05 19:25:15)
Witam. Jak to jest możliwe, że na łamach Gazety Pomorskiej Pan Kęskrawiec chwali się jak to wspaniale zrobiony był remont drogi w Wilczu a tymczasem jest gorzej niż było dodatkowo artykuł ukazał się przed rozpoczęciem prac remontowych.
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronwoie dodano (2013-12-05 08:24:22)
Odpowiedź na wpis Pana Krzysztofa: Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 4 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Koronowo (tj. Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2013 r., poz. 3301): „odpady zielone należy: a) zbierać w pojemnikach lub trwale zawiązanych workach, zachowując wymagania, o których mowa w § 4 ust. 1, a w terminach odbioru odpadów udostępnić przedsiębiorcy odpowiadającemu za ich odbieranie lub b) przekazywać do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Koronowo lub c) gromadzić w przydomowych kompostownikach. Fakt posiadania kompostownika należy zgłosić na piśmie do Urzędu Miejskiego w Koronowie, Plac Zwycięstwa 1. Kompostownik nie może powodować uciążliwości dla nieruchomości sąsiednich.” - Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego (wyd. PWN, źródło: www.sjp.pwn.pl) słowo „lub” to „spójnik wyrażający możliwą wymienność lub wzajemne wyłączanie się zdań lub ich części” . Tak więc w przypadku dokonania na piśmie do Urzędu Miejskiego zgłoszenia kompostownika, na podstawie wyżej cytowanego przepisu prawa miejscowego odpady nie są odbierane z nieruchomości.
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronwoie dodano (2013-12-04 15:38:52)
Odpowiedź na wpis Pani o pseudonimie „ann” Odnosząc się do problemu psich nieczystości. W roku 2011 przeprowadziliśmy kampanię informacyjną, która miała na celu poprawę stanu naszych skwerów i chodników. Dzięki akcji w sklepach pojawiły się specjalne zestawy pozwalające w szybki i bezpieczny sposób posprzątanie po swoim pupilu. Informowaliśmy wówczas, że psie nieczystości można wrzucać do koszy przeznaczonych na odpady komunalne, pod warunkiem, że nieczystości są umieszczone w opakowaniu ulegającym biodegradacji. Znalazło to również odzwierciedlenie w obowiązującym Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Koronowo(tj. Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2013 r., poz. 3301), dokładnie w § 12 ust. 1 pkt 3 regulaminu. Z uwagi na powyższe nie ma potrzeby narażania budżetu gminy na dodatkowe wydatki i zakup specjalnych pojemników przeznaczonych tylko na zwierzęce nieczystości.
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-11-29 13:07:08)
Do administratora :Prawie na wszystkich zdjęciach mrugają do oglądających zdjęcia reklamy znajdujące się pod paskiem tytułów podstron , lub reklamy mrugające umieszczone z boków strony , w zależności od miejsca w którym otwieramy zdjęcia ?! Do pani A. Lubińskiej : proszę wskazać w uchwale \\\"śmieciowej\\\" tekst zabraniający odbiur odpadów zielonych właścicielom kompostownika ,lub w zgłoszeniu kompostownika rezygnację jego właściciele ich odbioru przez podmiot odbierający odpady ?
logo Autor: ann dodano (2013-11-25 16:10:32)
Witam serdecznie. Wierzę, że tym razem uda mi się dodać komentarz, gdyz zaden z moich poprzednich - uszczegółowie, ze 4 - nie został tutaj zamieszczony. I zastanawia mnie fakt dlaczego? Były pozytywne, ale i też wskazywały na sprawy, rzeczy, działania, co do których mam wątpliwości. Po wtore-jesli ksiega gosci ma funkcjonować, jak ksiega gosci, to na stronie należałoby udostepnic forum-zamiennik ksiegi. Piszę, by pochwalić władze w temacie rewitalizacji naszych ulic. Nawet miło już się jeżdzi po remontach, a i studzieni sa całkiem nieźle usytuowane - nir to, co na Dworcowej. Niepokoi mnie fakt bardzo dużej ilości zbitych szkieł koło hali - przy korcie tenisowym i na byłym "lądowisku" helikoptera. Ostatnio, gdy tamtedy wracałam szkło, tzw. "tulipan" przebił mi but, raniąc przy tym nogę. Do kogo nalezy ten teren? O ile sie nie mylę zarządcą jest MGOSIR... Teraz sprawa psiaków - proszę o kosze na śmieci dla odchodów psich, gdyz ja po swoim psie zbieram nieczystości. Wrzucam je niestety do koszów ogólnodostepnych. I prosiłabym, by odległości miedzy nimi nie byly kilometrowe. a teraz poztyw - jestem pełna wdzięczności dla słuzb zajmujących się czystościa. Przyznaje, że jest czysto, zamiecione, trawa i liście grabione. Bynajmniej mówię o terenie u góry" gmina, park, przy aptece teren, przy cmentarzu, itp. Brawo. tylko dlaczego niektorzy tak sie wstydzą - chowają gówy - sprzatając te tereny? Zadna praca nie hańbi, a jak jeszcze wykonuje sie ja dobrze - nie ma czego się wstydzić. kolejna kwestia to teren niezagospodarowany po młynach. Piękne wręcz budynki, widoki niesamowite! Może zachęcić inwestorów? Pozdrawiam, licząc na publikację
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronwoie dodano (2013-11-25 09:59:54)
Odpowiedź na wpisy Pani Moniki i Pana Krzysztofa. Witam serdecznie. Informuję, że worki do zbiórki selektywnej dla mieszkańców są rozdysponowywane przez ZGKIM za potwierdzeniem odbioru, z uwagi na fakt, że jest to zapas przewidziany do końca roku 2014, obliczony zgodnie z Uchwałą Nr XXIX/286/12 Rady Miejskiej w Koronowie z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnym (tj. Dz. Urz. Woj. Kuj. – Pom z 2013 r., poz. 3302). W przypadku nieobecności właściciela lub domownika na posesji, pozostawiana była informacja, że pakiet można odebrać w siedzibie ZGKiM przy Al. Wolności 4 w Koronowie, w godzinach pracy tj. 7:00-15:00. Jeżeli do tej pory nie otrzymaliście Państwo żadnej informacji na ten temat proszę o pilny kontakt z urzędem (tel. 52 3826 443) lub ZGKIM (52 58 60 409) – sprawa zostanie wyjaśniona, a worki do Państwa dostarczone. Obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemnik służący do zbierania odpadów komunalnych wynika wprost z art. 5 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. z 2012 r. Dz. U. poz. 391 ze zm.). W związku z powyższym odpady zmieszane muszą być zbierane i wystawiane zgodnie z harmonogramem odbioru w przystosowanych do tego celu pojemnikach. Zwracam uwagę, iż nieprawdą jest cena pojemnika wskazana przez Panią Monikę (150,00 zł). Obecnie ZGKiM oferuje w sprzedaży pojemniki metalowe oraz plastikowe o poj. 110-120 l w cenie 120,00 zł. Pragnę jednak zaznaczyć, że każdy z właścicieli sam decyduje, gdzie taki pojemnik zechce nabyć. Musi on spełniać wymagania określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Koronowo, tj. musi być estetyczny, szczelny, zamykany o odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej, odpowiadający obowiązującym normom, o pojemności zapewniającej zbieranie wszystkich odpadów z terenu nieruchomości przez okres pomiędzy kolejnymi wywozami, jednak nie mniejszy niż 60 litrów w przypadku zabudowy jednorodzinnej i nie mniejszy niż 240 l w przypadku zabudowy wielorodzinnej. Pojemnik musi być atestowany i znormalizowany. Możliwe pojemności to m.in.: 60l. 110l, 120l, 240 l i 1100l. Spełnienie powyższych kryteriów daje gwarancję, że będzie on mógł zostać opróżniony przez specjalistyczny pojazd firmy wywozowej. Przez pierwsze dwa miesiące funkcjonowania systemu (lipiec – sierpień), z uwagi na brak dostępności pojemników w sklepach i hurtowniach, w późniejszym czasie bardzo wysokie ceny takich pojemników, odpady zmieszane były odbierane w workach. Działania takie miały pomóc mieszkańcom naszej gminy w przystosowaniu się do nowych zasad. Podkreślenia jednak wymaga fakt, że obowiązek zapewnienia pojemnika wynika z w/w ustawy, o czym informowaliśmy od początku funkcjonowania systemu. Taka informacja została zamieszczona m.in. na harmonogramach wywozu odpadów. W przypadku, jeśli właściciel nieruchomości nie jest w stanie nabyć pojemnika, w ZGKiM istnieje możliwość rozłożenia kwoty na raty, a warunkiem jest złożenie pismo z taką prośbą. W powyższej sprawie można kontaktować się bezpośrednio pod nr tel: 52 58 60 409. Odpady wielkagabarytowe typu materace, tapczany i inne meble będą odbierane dwa razy w roku z terenów zamieszkałych w ramach opłaty. Jedna tego typu zbiórka miała już miejsce na terenie naszej gminy w miesiącu październiku. Kolejną przewiduje się w miesiącu marcu przyszłego roku. Jeśli posiada Pan takie odpady należy przed planowaną zbiórką zgłosić ten fakt telefonicznie do ZGKiM w celu umówienia konkretnego terminu. Od połowy listopada trwa również zbiórka opon. Jeżeli jest Pan w posiadaniu odpadów w postaci zużytych opon, proszę o niezwłoczny kontakt z Urzędem Miejskim lub z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie. Odnosząc się do pytania dotyczącego odbioru odpadów zielonych informuję, że właściciel nieruchomości ma kilka możliwości pozbywania się ich. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 4 lit. c w/w regulaminu może gromadzić je w przydomowym kompostowniku. Zgłoszenie takowego na piśmie do tut. urzędu rzeczywiście skutkuje nie odbieraniem odpadów od takiego właściciela, ponieważ poprzez zgłoszenie oświadcza, że zagospodarowuje je we własnym zakresie.
logo Autor: Ania dodano (2013-11-15 17:45:02)
co sie stalo z poczekalnia na PKS-e w Koronowie? Gdzie teraz mozna sie schowac przed zimnym wiatrem i ogrzac sie w zimie???
logo Autor: Administrator dodano (2013-11-12 09:56:46)
Panie Krzysztofie, proszę sprecyzować stwierdzenie "nadal nie da się oglądać zdjęć Koronowa, przeszkadzają wszędobylskie reklamy". Proszę przesłać link ze stroną, na której nie można oglądać zdjęć lub napisać na webmaster@koronowo.pl. Nie potrafię na podstawie tej informacji zlokalizować problemu. Jak będę posiadał więcej informacji i problem będzie leżał po stronie naszego serwisu postaram się go w miarę szybko usunąć.
logo Autor: Monika dodano (2013-11-12 08:55:57)
Witam!!! Tak się zaczynam zastanawiać że chyba mamy pecha z tym odbiorem odpadów komunalnych... albo ktoś kto powinien się tym zajmować nic nie robi.... Wiec tak mieszkam w sektorze 12 w piątek 8 miały być zabrane odpady komunalne zmieszane.. segregowane plastik i papier i te ostatnie zostały odebrane oczywiście w moich workach ponieważ od ZGKIMów nie otrzymałam ich do dziś!!!!!!! A odpady zmieszane stoją do dziś przed posesją już raz zwierzyna rozerwała mi w nocy ten worek no i cóż musiałam je włożyć w kolejny worek podkreślam MÓJ !!!! No i więc dzwonię dzisiaj do ZGKIM że odpady komunalne zmieszane nie zostały odebrane w terminie i co się dowiaduję!!!! że do tych zmieszanych odpadów musi być pojemnik który zakupuje się w ZGKIM w cenie 150 zł!!!! Czemu nagle dowiaduję się o kolejnej zmianie sama , o takich zmianach powinni nas listownie informować a nie że np. muszę iść do sklepu żeby dowiedzieć się o nowym harmonogramie!!!! a teraz o tym pojemniku!! Więc mnie na niego po prostu nie stać i co w takim razie drodzy urzędnicy mam zrobić?? chyba dalej wkładać odpady w worki i może zawozić pod urząd w koronowie ? Najlepiej zawiozłabym do lasu albo zaniosła.. bo las mam za płotem ale nie zrobię tego bo kocham przyrodę i tak nisko nie upadłam, a o Urzędzie Miejskim dobrego zdania nie mam choćbym chciała mieć.. Wiec co zrobić??? Pierwsze co zrobię to wybiorę się do Burmistrza no w końcu to BURMISTRZ więc MOŻE pomoże......w co wątpię, ponieważ takich jak ja jest na pęczki... A po za tematem ciekawe ile minie zanim mój opis się ukaże ostatnio trwało to ponad tydzień!
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-10-24 21:36:39)
Pani Moniko . Worki do selektywnej zbiórki odpadów powinien dostarczyć ZGKiM jako ich odbiorca /uchwała nr xl374/13 z dnia 25.09.2013 . Brak worków może oznaczać rezygnację z selekcji odpadów ,wiele innych osób też ich nie otrzymało . Do urzędników : Dla sektora 4 nie zachowano terminu odbioru worka żółtego , pomiędzy 11.09.2013 a 23.10.2013 minęło 42 dni !!! Mimo zaniechania odbioru worków brązowych , przyroda nie słucha urzędników koronowskich i liście będą spadać jeszcze w grudniu . Czy zgodna z prawem jest odmowa odbioru brązowego worka od posiadacza kompostownika , przecież nie obniżono stawki za wywóz ? Czy powstał już w Koronowie PSZOK , czy opony , tapczany , materace dalej mają być wywożone do lasu ? Zapraszam urzędników z Koronowa na spacer do przylegających lasów , proponuję zaopatrzyć się w ciemne okulary i maseczki . Do obsługujących stronę , nadal nie da się oglądać zdjęć Koronowa , przeszkadzają wszędobylskie reklamy. 24.10.2013r 21:35
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronowie dodano (2013-10-18 14:14:35)
Odpowiedź na wpis Pani Katarzyny: Zgodnie z art. 6m ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2012, poz. 391 ze zm.) w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym, właściciel nieruchomości jest zobowiązany do złożenia deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Aby tego dokonać należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego na pok. nr 29 lub 28 i wypełnić ponownie deklarację, zaznaczając że odpady komunalne będą gromadzone w sposób zmieszany. Opłatę oblicza się wówczas mnożąc ilość osób na posesji przez stawkę 18,00 zł. Podsumowując ma Pani prawo zmienić swoja deklarację poprzez złożenie kolejnego formularza.
logo Autor: katarzyna dodano (2013-10-14 10:37:04)
Czy można wymówić umowę na segregowanie śmieci?Mam dość 5 worków, których nota bene nie mam gdzie przechowywać.
logo Autor: Monika dodano (2013-10-08 17:53:50)
Witam! No i kolejna zmiana śmieciowa... wielkimi krokami od początku kiedy weszła nowa ustawa było coraz gorzej.. Na początku były ładne kolorowe worki z opisami co do nich wrzucać.. kolejne worki były bez napisów znacznie gorszej jakości .. po odpady zielone nie przyjeżdżano w terminie... A teraz już się popisali ... Zmienili terminy odbioru śmieci i worki trzeba samemu sobie kupić... Tylko można się śmiać ... co innego zostało...... chyba tylko poczekać aż znowu coś wymyślą....
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-09-26 20:12:37)
Panie Michale dlaczego nie mogę oglądać normalnych zdjęć, bo jestem zmuszony do oglądania na nich reklam . Czy bezimienna krytyka pracy urzędnika nie pozwala zamieszczać wpisu ?
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-08-10 11:06:26)
31 marca minął ponad cztery miesiące temu a czerwone miga i miga .
logo Autor: mieszkanka Koronowa dodano (2013-07-31 09:19:34)
Dodanie wpisu graniczy z cudem
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-07-14 22:11:59)
No i narobiło się ! Naście lat temu zakupiłem kompostownik o pojemności ok. 150 l. do składowania głównie skoszonej trawy i innych odpadów zielonych. Kompostownik zgodnie z prawdą wpisałem do deklaracji śmieciowej i dostałem po łapkach . Teraz nie odbiorą ode mnie brązowego worka . Nie chciałem wywozić do lasu skoszonej trawy w plastikowych workach /które można spotkać w okolicznych lasach/ i teraz mam dylemat ? Czy obierki od ziemniaków , niejadalne części warzyw wrzucać do pojemnika na śmieci komunalne i płacić po 18 pln od osoby , czy wywozić je do lasu ? Czy właściciel skupu surowców wtórnych nie dostanie żółtego worka ? Idąc tropem myślenia urzędników od środowiska można by nakazać mieszkańcom wsi zakupu kozy . Ona zje wszystko oprócz tworzywa i szkła i metalu , i tu wystarczy jeden worek na miesiąc ! Kolosalne oszczędności wywozu śmieci !!!
logo Autor: Agnieszka Lubińska, UM w Koronowie dodano (2013-07-10 15:55:51)
Odpowiedź na wpis Pana Grzegorza Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Koronowie XXXVIII/350/13 z dnia 2 lipca 2013 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj - Pom. z dnia 04 lipca 2013, poz. 2429) dokonano wykreślenia wcześniejszego zapisu o wyposażaniu przez gminę właścicieli nieruchomości zamieszkałych w pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych oraz zapewnieniu utrzymania tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Powyższa decyzja zapadła w związku z koniecznością unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Koronowo (unieważnieni na podstawie art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy z 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.), tj. cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego). W konsekwencji odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Koronowo powierzono Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie. Działania te podjęto w związku z zamiarem utrzymania dotychczas przyjętej stawki opłaty w wysokości 9,10 zł na osobę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych przy selektywnej zbiórce odpadów. Podejmując powyższe działania kierowaliśmy się dobrem naszych mieszkańców oraz pozostałych właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Koronowo. Odnosząc się do wpisu Pana Krzysztofa informuję, że worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych są rozdysponowywane przez ZGKiM w Koronowie.  Worki można pobrać również: na terenie sołectwu sołtysów; na terenie miasta w siedzibie zakładu przy Al. Wolności 4. W sytuacji, gdy osoba zgłosi większe zapotrzebowanie na w/w worki - zostaną one dostarczone przy kolejnym wywozie lub będą dostępne do odbioru w ZGKiM lub u sołtysa. Harmonogramy wywozu odpadów są również przekazywane przez ZGKiM, jak i znajdują się do pobrania na stronie www.koronowo.pl. Na bieżąco rozpatrujemy wszelkie Państwa uwagi i sugestie dot. wywozu odpadów. Należy je również zgłaszać bezpośrednio do ZGKiM w Koronowie. Z uwagi na duży zakres zmian w gospodarce odpadami od 1 lipca dokładamy wszelkich starań aby minimalizować uciążliwość ich wprowadzania.
logo Autor: Grzegorz dodano (2013-07-04 21:22:52)
Witam serdecznie No i mamy kolejną ukrytą podwyżkę (śmietnik kupujemy sami ) Brawo dla naszych władz oraz radnych koszt wywozu śmieci już jest nieco:):):):) większy niż dotychczas ,a śmieci wywożą Ci sami !!!!! . Ciekawe ile podwyżek jeszcze wytrzymamy, ale zawsze można przenieść się gdzie jest taniej:):). albo zmienić..... Pozdrawiam .
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-07-03 23:50:52)
Zarządcy www.koronowo . 31 marca minął ponad dwa miesiące temu , a czerwone błyska dalej . Czy nie macie nic nowego do przekazania mieszkańcom gminy?
logo Autor: Ania dodano (2013-06-29 17:35:23)
Witam! Mam pytanie, co sie stalo z poczekalnia na PKS-e w Koronowie? Gdzie teraz mozna sie schowac przed zimnym wiatrem i ogrzac sie w zimie??? Czy nikt nie widzi tego problemu? co z programem Rewitalizacji bo to chyba jest problem!?
logo Autor: Ania dodano (2013-06-27 17:29:57)
Hej! Gdzie znajde ogloszenia obiekty, nieruchomosci i miejsca zaniegospodarowane do nabycia, dzialki itp. w K-owie? z cenami.
logo Autor: mieszkanka koronowa dodano (2013-06-26 17:33:29)
chciałam zapytać czy w najbliższej przyszłości będzie chodnik przy szosie kotomierskiej prowadzący do sklepu Pana Neumanna . Mieszkańcy każdej wiosny i jesieni i po większych opadach deszczu brną w błocie że już nie wspomnę o matkach z wózkami
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-06-17 20:32:47)
I co dalej? Dzisiaj firma ..... odebrała makulaturę, szkło i plastik , ale worków do segregacji nie zostawiła . Teraz będę gromadził segregację w czarnych workach , które zakupiłem przewidując chaos śmieciowy. Mam nadzieję że ktoś kiedyś wcześniej lub później to odbierze ? Jutro fima ..... zabierze odpady komunalne i chyba zabierze swój pojemnik . Ale ja mam swój i nie dam się zaskoczyć . Apeluję do władz gminy!!! Podajcie terminy i zasady odbioru odpadów komunalnych i segregowanych . Dzisiaj jest 17.08.2013 , a to oznacza że od dzisiaj właśnie zaczyna się tzw \\\\\\\\\\\\\\\"rewolucja\\\\\\\\\\\\\\\" , anie od 01.07.2013 . To od dzisiaj niektórzy odbiorcy śmieci zaprzestają działalność na terenie gminy . Nie znajduje żadnej informacji co będzie dalej , co czeka mieszkańców naszej gminy ?!
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-06-14 22:24:00)
Rewolucja śmieciowa c.d. No to już wiemy że do jednego worka wrzucamy to wszystko co przedtem do dwóch worków plus kartony po mleku , złom i inne opakowania . Osobny worek na szkło i osobny na odpady roślinne . Czego nie wiemy ? Nie wiemy kiedy dostaniemy worki na odpady\\\"segregowane\\\" , czy je kupimy? Nie wiemy kiedy te odpady \\\"segregowane\\\" będą od nas odbierane i czy worki które nie wytrzymywały makulatury wytrzymają teraz złom , tworzywa i makulaturę razem .Dlaczego sekwencję z obrazka trzeba powtarzać kilkakrotnie ? Czyżby to swoisty sposób na zniechęcenie ewentualnych wpisowiczów . Dlatego tak mało wpisów na stronie Koronowa ? Wpisuję już czwarty raz!!! Piąty raz . Szósty raz !!! Chyba szybciej trafię 6 w lotto . Ale się uparłem i próbuję dalej .
logo Autor: Rafał Gibas, UM Koronowo dodano (2013-06-11 14:46:36)
Odpowiadając krótko na pytanie Internauty „Bogdan”, informujemy: w 2012 r. na koronowskim rynku funkcjonowała kawiarenka letnia i dysponowała toaletą. W roku 2013 kawiarenka będzie również uruchomiona. Jeśli chodzi o toalety - turyści będący w Koronowie mogą skorzystać z całodobowego szaletu miejskiego przy ul. Garncarskiej (w pobliżu budynku poczty).
logo Autor: bogdan dodano (2013-05-23 17:15:35)
Witam. Pan Rafał Gibas napisał: Autor: Rafał Gibas, UM Koronowo dodano (2012-04-03 09:40:41) \\\"Warto zasygnalizować, iż w 2012 r. na koronowskim rynku pragniemy uruchomić kawiarenkę letnią, która z pewnością doda uroku i klimatu temu miejscu, uatrakcyjniając również czas zwiedzającym Koronowo turystom. Jeśli to rozwiązanie się przyjmie - kawiarenka będzie funkcjonowała także w kolejnych sezonach wiosenno-letnich\\\". Mam pytanie, bo zapewne za rzadko bywam na koronowskim rynku, czy ta letnia kawiarenka tam w 2012 stała ? Czy, jeśli stała, to dysponowała toaletą ? Gdzie w sobotę po 16:00 turysta, będący na rynku może załatwić swoją potrzebę ?
logo Autor: posiadacz psa dodano (2013-05-14 22:18:58)
Witam, w Koronowie na podstawie uchwały XV/122/11 z 30 listopada 2011 każdego psa należy zarejestrować i opłacić za niego podatek. W uzasadnieniu do tejże uchwały czytamy:opłatę za posiadanie psów na terenie Gminy Koronowo wprowadza się w związku z narastającym zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej psimi nieczystościami, jak i w trosce o zdrowie i odczucia estetyczne mieszkańców.[b] Środki pozyskane z ww opłaty pozwolą na bieżące finansowanie oczyszczania miasta z odzwierzęcych nieczystości... oraz podjęcie działań prewencyjnych w postaci finansowania zabiegów kastracji i sterylizacji. A w mieście co ? od kilku dni pojawiają się tabliczki na trawnikach ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW, darmowych koszy z workami na odchody BRAK. Nikt również nie pomyśli nad stworzeniem miejsca tylko i wyłącznie dla psów. W bydgoskim Myślęcinku już taki całodobowy park mają !!! Może u nas wyznaczyć takie miejsce ? Wtedy wiadomo byłoby na co idzie ten nasz podatek. A nie tylko zakazy i nakazy a co dla nas właścicieli psów ?
logo Autor: Anja dodano (2013-04-30 22:37:22)
Co jesli Deklaracja w/z odpadami zostala zlozona po terminie tj. 2.kwietnia.2013 ?
logo Autor: Anja dodano (2013-04-30 22:28:42)
Mam nadzieje ze ulice zostaly posprzatane po zimie, bo mam zamiar przyjechac do K-owa a nie chce ogladac balaganu bo nieprzyjemnie jest chodzic i zwiedzac. Przydaloby sie dac zajecie tym co odsiaduja kare w wiezieniu koronowskim mogliby by cos robic bo i tak siedza za nic nie placa i traktuja to miejsce jak Hotel
logo Autor: Sławek dodano (2013-04-11 11:33:42)
Witam, Czy znane są szczegóły techniczne w jaki sposób będzie następował odbiór śmieci od indywidualnych osób. Chodzi o domy jednorodzinne. Obecnie mam 1 pojemnik na śmieci i firma przyjeżdża 2 x w miesiącu i je zabiera. Jak to będzie wyglądało teraz jeżeli zadeklaruję zbieranie i odbieranie w sposób selektywny śmieci. Czy otrzymamy kilka pojemników ? Czy będą to worki plastikowe ? Co np. z tzw. popiołem wytworzonym w procesie ogrzewania budynku lub z tzw. odpadami organicznymi - kto będzie to zabierał ? Dziękuję za informację.
logo Autor: Paula Stellmach dodano (2013-02-07 18:55:50)
Ciekawa i ładna strona polecam moją stronę i przekazanie 1 %. paulastellmach.wordpress
logo Autor: Monika Majewska dodano (2013-02-06 14:18:40)
W odpowiedzi na zapytanie Pana Krzysztofa Wszystkie informacje dot. wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami znajdują się w zakładce środowisko .Uchwały podjęte przez Radę Miejską w Koronowie zostały opublikowane na stronie www.bip.koronowo.pl. Już na początku grudnia 2012 r. umieszczono informacje na temat składania deklaracji http://www.koronowo.pl/index.php?dzial=465&id_art=3470 w dniu 14 stycznia zostały umieszczone na stronie wzory deklaracji dot. wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z możliwością pobrania formularzy http://www.koronowo.pl/index.php?dzial=465&id_art=3529. W urzędzie Miejskim w Koronowie funkcjonuje biuro podawcze, w którym jest przyjmowana i rejestrowana poczta przychodząca- informacja jest zamieszczona na wzorze deklaracji. 16 stycznia 2013 r. została opublikowana uchwała w sprawie ustalenia wysokości stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W dniu 18. 01. 2013 r. w zakładce ochrona środowiska pojawił się artykuł na ten temat. Dopiero po uprawomocnieniu się uchwał tj. po 14 dniach od publikacji uchwały stały się prawomocne. Odnosząc się do możliwości składania deklaracji pocztą mailową. Każdy dokument wpływający do urzędu musi być zaopatrzony w podpis elektroniczny wówczas stanowi to dokument urzędowy. Nad problemem wpływu deklaracji drogą elektroniczną pochylił się senat składając poprawki do ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie w styczniu br. (ustawa nie została jeszcze podpisana przez Prezydenta RP) zmiana dot. art. 6m dodaje się ust. 3 w brzmieniu: „3. Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Organ, o którym, mowa w ust. 1, lub elektroniczna skrzynka podawcza systemu teleinformatycznego urzędu gminy potwierdza, w formie dokumentu elektronicznego, złożenie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.”; Gospodarowanie odpadami komunalnymi po 1 lipca 2013 r. na terenie całego kraju niesie za sobą szereg zmian z którymi każdy właściciel nieruchomości musi się zmierzyć. Staramy się by informacje które są Państwu przekazywane na stronie internetowej urzędu, poprzez telewizję kablową, przez ulotki i prasę lokalną dostarczały wyczerpujących informacji w w/w zakresie. W razie pytań bądź wątpliwości lub pomocy w wypełnianiu deklaracji można udać się do Urzędu Miejskiego w Koronowie Pl. Zwycięstwa pok. 28 udzielimy wszelkich odpowiedzi. Z poważaniem Monika Majewska
logo Autor: mieszkaniec koronowa dodano (2013-01-27 10:39:42)
Witam. Szanowni Państwo czy w związku z tym, że policjanci w Koronowie mają tyle zajęć, które nie pozwalają im reagować na prośby mieszkańców na dodatkowe patrole, dobrym pomysłem byłoby utworzenie straży miejskiej/gminnej?
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-01-14 15:13:55)
Brawo za szybką reakcję .Poprzedni wpis skasowałem , ale brakuje mi nadal wielkości opłat związanych z odpadami . Myślę że w niedalekiej przyszłości będzie można tego typu deklaracje składać drogą elektroniczną ?
logo Autor: Krzysztof dodano (2013-01-14 01:53:02)
Nowy regulamin śmieciowy i co dalej.? Gdzie składać deklaracje ? W jakim wydziale ,to trzeba dowiedzieć się w urzędzie , bo taką informację trudno zamieścić w internecie . A jeszcze trudniej jest zamieścić wzór deklaracji na stronach urzędu . a już w ogóle niemożnością jest przyjąć taką deklarację pocztą mailową . A może tak wrócić do kałamarza i pióra gęsiego , a komputery z urzędu przekazać szkołom dla młodych . Oni za rok lub dwa zrewolucjonizują obsługę petentów urzędu . Na razie trzeba podreptać na Pomianowskiego lub na rynek . Czy jest okienko informacji w urzędzie ?
logo Autor: interesant dodano (2012-12-11 11:46:11)
Witam Państwa! Wielokrotnie mam kontakt z różnego typu urzędami i instytucjami przy okazji załatwiania spraw zawodowych, jak i prywatnych. Niestety (bo też mieszkam w Koronowie) muszę przyznać że Urząd Gminy w Koronowie za każdym razem stwarza problemy przy uzyskiwaniu jakichkolwiek informacji (nawet ogólnodostępnych) i wszelkich spraw formalnych. Panie pracujące w Urzędzie stwarzają wrażenie przebywających tam za karę, a przy wchodzeniu do pokoju Planowania i inwestycji na parterze w końcu korytarza dają odczuć, że przeszkadza się im w kawce i plotkowaniu. Takie bezrobocie panuje na rynku i na pewno znalazłaby się na ich miejsce niejedna a kilka osób o lepszym wykształceniu i kompetencjach, a już na pewno o wyższej kulturze osobistej. Gmina Koronowo na pewno nie należy do Gmin przyjaznych petentowi właśnie przez taką obsługę interesantów.
logo Autor: mieszkaniec dodano (2012-11-12 19:10:27)
\\\"Z żalem patrzę na rolę Kościoła\\\" powiedział p. Norman Davies w TOK FM. Namawiam państwa do wejścia na stronę naszej parafii. Najpierw zaprosili Pospieszalskiego teraz Girzyńskiego i jakby tego było mało piszą o trotylu.Skandal.Urząd udostępnia salę, pewnie za darmo.
kalendarz imprez
 

Komunikaty GCZK

  • Ostrzeżenie Publiczne ozdobnik
    (dodano: 16.09.14)

    Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koronowie informuje, iż na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca ujawnienia podczas kontroli w zakładzie w miejscowości Bystrzyca 500 butelek alkoholu o nazwie ABSINTH. Alkohol ten w swoim skladzie zawierał niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży. Proszę niezwłocznie informować GCZK o ujawnieniu powyższego alkoholu.

  • Spis Firm zajmujących się usuwaniem rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych ozdobnik
    (dodano: 11.06.14)

    źródło obrazu: http://www.townandcountrypc.co.uk/wp-content/uploads/2012/09/pic-of-wasp.jpg

Czy wiesz jak spotkać się
z Burmistrzem Koronowa?

Burmistrz Koronowa wraz ze swoim zastępcą przyjmują mieszkańców w każdy wtorek od godziny 10:00 do 17:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy
w sekretariacie Urzędu Miejskiego
w Koronowie (ul. Plac Zwycięstwa 1).
Osoby, które chcą się zapisać na spotkanie mogą to zrobic osobiście, telefonicznie
(tel. 052 3826-410) lub za pomocą
poczty elektronicznej (sekretariat@um.koronowo.pl).
wirtualny spacer
6latki do szkoły
logo lotniska
logo lotniska
Wykonanie serwisu: Szałkowski Michał .::. Copyright: Gmina Koronowo